EURUS - SMOG HOG SERİSİ ELEKTROSTATİK FİLTRELER

Filtre Birimleri

1. Ön Alüminyum Mekanik Filtre
Emilen hava ilk olarak bu filtre komponentinden geçer. Ön filtre, alüminyum çerçeve içerisine alüminyum tel malzemeden oluşmaktadır. Görevi, kollektör ve iyonizere girmeden önce havanın içerisinde bulunan kaba tozları, yağ damlaları gibi maddeleri tutmaktır.

2. İyonizer
Ön mekanik filtrede kaba partikülleri tutulan kirli hava daha sonra iyonizerden geçer. İyonizer, alüminyum alaşımı malzemeden imal edilmiştir. Havanın içerisinde bulunan duman, ince toz vs. partikülleri iyonizerde + / - yüklenir.

3. Kollektör
Kollektör, alüminyum alaşımı malzemeden yapılmış karkas içerisine yan yana dizilmiş ince alüminyum plakalardan yapılmıştır. Kollektörün içerisindeki alüminyum plakaların üzerinden de iyonizerdeki tungsten tellerde olduğu gibi yüksek voltaj geçmekte olup, iyonizerde yüklenmiş olan duman, ince toz vs. partiküller bu plakalar üzerinde tutulmaktadır.

4. Arka Alüminyum Mekanik Filtre
Partiküllerden arınmış hava son olarak bu filtre komponentinden geçer. Arka filtre, ön alüminyum mekanik filtre ile aynıdır. Filtre komponentleri üzerinde biriken toz halindeki kaynak dumanı veya diğer oluşumlar, filtre elemanlarının çıkartılıp yıkanması suretiyle temizlenir. Yıkanıp temizlenen filtre kompenentleri üniteye yeniden takılarak kullanılmaya devam edilir.

Smog Hog serisi elektrostatik filtreler duman görünümünde kirlilik oluşturan partiküllerin iyonize edilerek elektriksel yük (+ veya -) kazandırılması ve yüklenmiş bu taneciklerin + / - yüklü plakalar arasından geçerken elektriksel çekimle ters yüklü plakalarda tutulması prensibi ile çalışır.

ÇERKEŞLİ OSB MAH. İMES 8. CAD.
İMES OSB SİT.FABRİKA APT. NO:6
41455 DİLOVASI - KOCAELİ

+90 262 502 17 30(Pbx)
+90 262 502 18 66(Fax)
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.