FİRMA PROFİLİ
firma-profili-fabrika

AES, ana çalışma konusu olan endüstriyel hava temizleme sistemleri ve diğer çalışma konuları olan mutfak duman ve koku filtrasyon sistemleri uygulamaları ile egzoz gazı tahliye sistemleri ve tamamlayıcı ürün niteliğindeki otomotiv servis ekipmanları alanında anahtar-teslim projeler gerçekleştiren bir mühendislik ve temsilcilik firmasıdır.

Çalışmalar gerçekleştirilen projelerin gereksinimleri doğrultusunda, tasarım aşamasından montaja ve satış sonrası servis hizmetlerine kadar olan tüm adımları kapsayabilmektedir.

1992'den bu yana endüstriyel filtrasyon alanında kaynak, talaşlı imalat, lehim, taşlama, haddeleme, döküm vb. işlemlerden çıkan emisyonların toplanması ve temizlenmesi AES’in çalışma konularındandır. Bu konularda sunulan ürünler UAS Inc. ürünü Smog-Hog serisi elektrostatik filtreler, kartuşlu mekanik filtreler ve akrobat emiş kolları, özel fanlar ile bu ürünlerin yedeklerini kapsar.

AES firması, son yıllarda artan talepler doğrultusunda ve endüstriyel alandaki faaliyetlerin neticesinde kazanmış olduğu deneyimler ışığında, mutfak filtrasyon alanında da her türlü pişirme işleminden (ızgara, fritöz, ocak, vb.) kaynaklanan yağ dumanı ve kokunun toplanması ve temizlenmesi konusunda hizmet vermektedir. Bu konularda sunulan ürünler UAS Inc. ürünü Smog-Hog serisi elektrostatik filtreler, işleme özel plenum (ön gövde), aktif karbon filtreler, özel fanlar ile bu ürünlerin yedeklerini kapsar.

Diğer çalışma konularından araç egzoz gazlarının toplanması ve dış ortama tahliyesi için s.tec-Germany GmbH (H. Fischer) ürünleri ile otomotiv tesisleri montaj ve test hatlarında oluşan egzost gazı emisyonu, boya - kaporta atölyeleri duman ve toz problemleri için çözümler sunulmaktadır.

Otomotiv servis donanımı kapsamında ise Horn - D. Tecalemit ürünleri ile OEM üretim hatları , otomotiv servis istasyonları, bakım birimleri vb. ortamlarda kullanılmak üzere yağ ve gres için merkezi yağlama otomasyonu sayesinde iş emri, operatör, ürün bazında tüm verilerin stoklanması ve raporlanabilmesi, dolum miktarları üzerinde tam kontrol ve hassasiyet, yağ kaçağının sıfıra indirilmesi gibi avantajların sağlanması, atık yağ toplama sistemlerinin kurulumu, tank seviye ölçüm sistemleri, yakıt dolum otomasyonları sayesinde yakıt dolumunu kendi yapan ve filo sahibi şirketlerde sürücü, araç, ürün (dizel, biyodizel, üre vb.) bazında verilerin stoklanması ve raporlanabilmesi, yakıt kaçağının sıfıra indirilmesi gibi avantajların sağlanabilmesi , dizel dolum pompaları ve ilgili bilgisayarla çalışmasını sağlayan uygulamaya özel yazılımlar ve lastik şişirme ekipmanları; Herküles ürünleri ile basınçlı hava ile çalışan servis, lastik bakım ve kaporta – boya liftleri, boyahaneler için toz toplama ve filtrasyon sistemleri, IR boya kurutucular ve boya tabanca yıkama üniteleri; Hetra ürünleri ile ağı vasıta gezer sütun liftler, makas liftler, iki ve dört sütunlu liftler, gömme liftler ve kanal krikoları; EHC Teknik ürünleri ile seyyar egzost gazı filtreleri AES’in geniş ürün yelpazesini ve çalışma alanlarını oluşturur.

Üretim sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ve sektörün önde gelen firmaları ile olan yakın ilişkisi, AES’e farklı özelliklere sahip pek çok projede çalışma şansı tanımıştır.

Sunduğu hizmet çeşitliliği ve kalitesi, AES’in, endüstriyel hava temizleme ve otomotiv servis ekipmanları alanlarındaki prestijli konumunun ötesinde, sektörde bir çözüm-ortağı olarak değerlendirilmesine olanak sağlamıştır.

Bu altyapı ile, AES müşterilerine “toplam filtrasyon” ve/veya “komple servis donanımı” sağlama kapasitesini yansıtarak hizmet verme amacındadır.

ÇERKEŞLİ OSB MAH. İMES 8. CAD.
İMES OSB SİT.FABRİKA APT. NO:6
41455 DİLOVASI - KOCAELİ

+90 262 502 17 30(Pbx)
+90 262 502 18 66(Fax)
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.